سوالات شایع

Entries for سوال خود را بپرسید

لیست کامل پرسش ها (60 مورد)
1

سلام .مهریه من دردفترچه ازدواج عندالاستطاعه نوشته ومن وشهود د قتی دران نکرده وامضاء نموده ایم .ومحضردارهم هیچ توضیحی برای ما نداد.الان می توانم دادخواست تبدیل مهریه به عندالمطالبه بدهم .
باید دفتر چه عقدنامه شما ملاحظه شود تلفن تعیین وقت ۰۹۱۲۱۴۶۳۲۴۸

2

سلام من و همسرم ب صورت توافقي از هم جدا شديم قاضي در حكم دادگاه نوشته بذل مهريه ،ايا خانم ميتونه بعدازطلاق دوباره درهواست مهريه داشته باشه؟؟؟لطفا جوابم رو بدين

باید رای دادگاه در خصوص بذل مهریه ملاحظه شود
وکیل پایه یک دادگستری وکارشناس برنامه شبکه ۲ سیما بر نامه عصر خانواده
تلفن تعیین وقت ۶۶۴۵۴۴۸۹

3

من هفت ساله ازدواج کردم یه دختر چهار ساله دارم .خودم تک فرزند هستم بخاطره شوهرم اومدم تو شهره غریب که هیچکس ندارم دارم زندگی میکنم .شوهرم بدله نمیزاره جایی برم حتی نمیزاره تلگرام و اینستاگرام داشته باشم .خونه مادرم تهران نمیزاره برم سالی یبار خودش میبره ده روز اونم با خفت و خواری خون بدلم میکنه .باهام حرف نمیزنه بداخلاق انگار من کنیزشم بردشم دقیقا انگار زندانیم .تا الان تحمل کردم ولی دیگه نمیتونم .میتونم بدونه اینکه اذیتم بکنه طلاق بگیرم .314مهریم میتونم با چقدر بخشیدن مهریم طلاق بگیرم ؟میشه کمکم کنید میخام اول از همچی مطمعن بشم بعد اقدام کنم
شما می توانید ازبابت طلاق بعنوان سوء معاشرت اقدام کنید برای شما امکان طلاق وجود دارد شما می توانید با شماره ۰۹۱۲۱۴۶۳۲۴۸ تماس گرفته و پس از پرداخت هزینه مشاوره بطور کامل از پاسخ حقوق خانواده خود مطلع شوید وکیل خانواده اکبر فتح اللهی

4

سلام
طبق قانون بسیاری از حقورق زنان از جمله اجازه خروج از کشور ، عدم تمکین ، حق طلاق ، حضانت فرزند و... بسته به اجازه همسر دارد
با وکالت بلاعزل در هنگام عقد می توان همه این حقوق را به زن تعلق داد؟

بله شما می توانید ضمن عقد ازدواج شروط ضمن عقد مورد نظرتان را که منافی و خلاف قانون و نظم عمومی کشور نباشد را از شوهر بخواهید تمامی این شروط از جمله خروج از کشور و حضانت و حق طلاق قابل ثبت در عقدنامه می باشد . .تلفن مستقیم وکیل معروف خانواده ۰۹۱۲۱۴۶۳۲۴۸

5

با سلام اگر خانم ناشزه باشد و نتواند بچه دارشود و بیماری ویروسی (قارچی ) رحمی داشته باشد حکم در پرداخت مهریه چیست ؟ اگر مهریه زن را بدهم و بازهم تمکین نکند و شکایت کنم چه حکمی میاید؟

نهایتاً حکم الزام زوجه به تمکین از شما صادر می شود علی ایحال می توانید از تبعات قانونی قضایای فوق استفاده نمایید.

6

سلام. مهریه زنی که در سال 1355 (زمان ازدواج) شانزده هزار تومان تعیین شده در سال 1390 چقدر است؟ لطفاً هم جواب سوال و هم روش محاسبه را توضیح دهید.

ارزش فعلی= 69% تقسیم بر 203* 160000 ریال

7

بسمه تبارک و تعالی آیا اجرت المثل پس از مرگ شوهر به همسر متوفی تعلق میگیرد؟ شرایط آنرا بیان فرمایید.

با سلام با توجه به مقررات تبصره ماده 336 قانون مدنی، قابل مطالبه بوده و تعلق آن بستگی به دلایل مدعی و مدافعات سایر وراث و احراز شرایط قانونی توسط مرجع قضائی دارد.

8

با سلام اینجانب سال1385 ازدواج نمودم که همسرم 250 عدد از 505 عدد سکه طلای تمام بهار مهریه خود را به اجرا گذاشت که با 2 بار دادخواست اعسار و تقلیل نهایت به هر 3 ماه یک عدد سکه تمام بهار حکم صادر گردید.لذ میخواهم بدانم این طرح مجلس که نهایت به 110 عدد سکه به تصویب رسیده است شامل اینجانب میشود؟

این موضوع هنوز تبدیل به قانون نشده و بعد از تائید شورای نگهبان و تشریفات قانونی و مدت مربوطه لازم الاجرا می شود و سئوال شما موکول به مقررات و مندرجات و قیود قانونی خواهد بود.

9

با سلام مهریه ای عندالستطاعه است و در سند ازدواج هم ثبت شده است حال قاضی پرونده زیر بار نمی رود و می گوید این یک شرط است و تفاوتی بین عندالمطالبه و عندالستطاعه قائل نیست و می گوید زوج باید اعسار خود را ثابت کند و اول در خواسط تقسیط کند در حالی که بار اثبات بر عهده زوجه است البته زوج هیچ گونه اموال و شغلی ندارد حال با این سخن و نظر قاضی تکلیف چیست و چکار کنیم.

در مهریه عند الاستطاعه بر خلاف عندالمطالبه بدواً باید زوجه استطاعت زوج را اثبات سپس مطالبه نماید اگر از عملکرد قاضی شکایت دارید می توانید به دادسرای انتظامی قضات شکایت نمایید.

10

سلام .همسرم دریک برگه نوشته کلیه اموالش را دراولین فرصت بنام من خواهد کرد امضا وانگشت زده وفقط کپی آنرا به من داده.وتا حالا چیز ی بنام من نکرده. سوال من این که آیا میتوانم با استناد به آن کپی از او شکایت کنم تا بنام بکند یانه؟ متشکرم

برای طرح دعوی لازم است که تصویر مصدق مستند را پیوست دادخواست نموده و اصل آن را در جلسه دادگاه برای ارائه همراه داشته باشید.

Powered by Gravity Forms Directory
1 2 3 4 5 6