در مشاوره تلفنی وکیل خانواده آیا هک گوشی همسر جرم است 

در مشاوره تلفنی وکیل خانواده آیا هک گوشی همسر جرم است 

این نوشته توسط وکیل خانواده تنظیم شده است آیا هک گوشی همسر جرم محسوب می شود؟ 
با توسعه فناوری و اینترنت که مردم رو به سمت خود کشیده است و باعث می‌شود که مردم غالب وقت خود را در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی سپری کنند.

آیا هک گوشی همسر جرم محسوب می شود

طی سالیان گذشته و به دلیل استفاده بد از این تکنولوژی‌ها در بعضی موارد بعضی از کاربران به سراغ هک کردن و چک کردن گوشی همسر خود می‌روند تا از تمام ارتباطات آن‌ها باخبر باشند. حال این موضوع سؤالی را مطرح کرده است که دانستن جواب آن بسیار مهم است. در ادامه به پاسخ سؤال آیا هک گوشی همسر جرم است می‌پردازیم.

آیا هک گوشی همسر جرم است؟
هک گوشی همسر به هر دلیلی اعم از رفتارهای مشکوک، مکالمات مشکوک و شک‌های شما به به او قانونی نیست و شما با این ادله نمی‌توانید در مقابل قاضی حاضر شوید و فکر کنید که این مشکل به همین سادگی حل می‌شود. مسلماً شما مجرم شناخته می‌شود و طبق قانون مدنی کشور مجازات می‌شوید و میزان مجازات شما هم با توجه به نظر قاضی تعیین می‌شود.

توجه داشته باشید در اینجا منظور از هک گوشی همسر اشاره دارد به هرگونه دخالت شما در اطلاعات شخصی که همسرتان که به‌عنوان نقض حریم شخصی شناخته می‌شود و از رایج‌ترین این موارد به شنود تلفن، چک کردن پیام‌ها، شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر یا هر مورد دیگر و پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام که به هرکدام به‌طور جداگانه می‌پردازیم.

آیا هک تلگرام جرم است؟
تلگرام یکی از پراستفاده‌ترین پیام‌رسان‌ها است که کاربران ایرانی زیادی از آن استفاده می‌کنند و با توجه به استفاده نادرست بعضی کاربران، این فکر را در ذهن همسران تشدید می‌کند که باید بتوانند تلگرام همسر خود را چک نمایند تا از افرادی که همسرشان با آن‌ها در ارتباط هستند آگاه شوند.

حال با توجه به بعضی تبلیغات که به شکلی عمل می‌کنند تا کاربر را با شعارهایی مثل هک تلگرام در ۵ دقیقه و ۱۰۰ درصد تضمینی، مشاهده مخفیانه پیام‌های همسر یا فرزندان از راه دور و بدون دردسر، بهترین برنامه هک تلگرام و پیام‌های این‌چنینی که شمارا وسوسه کنند این کار در ظاهر بی‌دردسر است ولی زمانی که همسر شما از این موضوع اطلاع پیدا کند و از شما شکایت نماید دیگر این سایت‌ها به کمک شما نخواهند آمد و به‌طور رسمی شما یک مجرم شناخته می‌شوید که باید طبق قانون مدنی کشور محاکمه شود.

آیا هک شبکه‌های اجتماعی جرم است؟
شبکه‌های اجتماعی یکی از پراستفاده‌ترین رسانه‌هایی است که برای ارتباط از آن استفاده می‌شود که بازهم به دلیل استفاده اشتباه بعضی از دوستان، همسران را مشکوک کرده و باعث می‌شود که بخواهند در اطلاعات همسر خود جاسوسی کنند و از آن‌ها باخبر باشند.

در این حالت نیز شما در حال نقض قانون و تجاوز به حریم شخصی همسر خود هستید. شاید شما فکر کنید که این کار ربطی به نقض حریم شخصی ندارد و او همسر شما است و شما باید از تمام ارتباطات او باخبر باشید. ولی این در حالی است که همسر شما قبل از این‌که همسر شما باشد یک فرد داخل جامعه است که از حق‌هایی برخوردار است و یکی از این حقوق حفظ حریم شخصی است و اگر شما به هر دلیل که خود فکر می‌کنید چه درست چه غلط به این حریم بدون اجازه وارد شوید مجرم هستید و با شکایت همسرتان شما باید در پیشگاه عدالت حاضرشده و مجازات شوید.

آیا اسکرین شات مدرک محسوب می‌شود؟ وکیل خانواده توضیح می دهد 

یکی از سؤالات رایج که دراین‌باره در مشاوره تلفنی وکیل خانواده مطرح می‌شود این است که آیا اسکرین شات را می‌توان به‌عنوان مدرک استفاده نمود؟ 

اسکرین شات

بهترین جواب برای این سؤال این است که گرفتن اسکرین شات وضعیت‌هایی مختلفی دارد و با توجه به علم قاضی در به‌کارگیری این موارد برای استفاده در پرونده برای یافتن حقیقت بستگی دارد.

به‌عنوان‌مثال شما از همسر خود که در حال مکالمه با فردی دیگر است اسکرین شات گرفته‌اید و به‌عنوان مدرک به قاضی ارائه می‌دهید. حال قاضی با توجه به حرف‌هایی که در این اسکرین شات گفت شده تصمیم خواهد گرفت که آیا همسر شما گناه‌کار است یا خیر.

ولی باید بدانید که حتی با داشتن اسکرین شات از جرم شما کاسته نمی‌شود و شما به خاطر تجاوز به حریم خصوصی همسر خود به‌صورت غیرقانونی مجرم هستید و باید در مقابل قاضی حاضر شوید تا به پرونده شما رسیدگی شود.

آیا داشتن ویس مدرک محسوب می‌شود؟
سؤال دومی که افراد می‌پرسند که آیا می‌توان با استناد به ویس همسر خود را گناه‌کار نشان داد و خود را بی‌گناه؟

در جواب این سؤال نیز باید گفت که ویس نمی‌تواند به‌تنهایی مدرک باشد و فقط می‌توان از آن به‌عنوان یک اماره (نشانه) استفاده نمود و زمانی از ویس می‌توان به‌عنوان یک عامل مؤثر استفاده نمود که در کنار دیگر امارات (نشانه‌ها) باشد. حتی اگر بتوان از این ویس به‌عنوان عامل مؤثر در اثبات گناه‌کاری همسر خود استفاده نمود بدان معنا نیست که شما مجرم محسوب نمی‌شوید، شما به‌هرحال به دلیل نقض در حریم شخصی همسر خود به‌طور غیرقانونی مجرم حساب می‌شوید.

جرم هک کردن گوشی همسر چیست؟
حال شما به هر دلیل می‌خواهید به این کار دست بزنید و از این ترس دارید که چه حکمی ممکن است گریبان شمارا بگیرد. با توجه به قانون مدنی کشور تجاوز و ایجاد تداخل در حریم شخصی فردی حتی همسرتان می‌تواند شمارا با جرائم نقدی و حبس روبه‌رو کند و این به قاضی و میزان دخالت در حریم شخصی همسرتان بستگی دارد که چه حکمی را برای شما اتخاذ شود.

ردیابی گوشی همسربه بیان وکیل خانواده 

در موارد خاصی مانند امنیت ملی که با صدور حکم قوه قضاییه می‌توان گوشی و یا شبکه‌های اجتماعی شخصی را زیر نظر و شنود کرد که این حکم شامل حال شما و همسرتان نیست و مسلماً این اجازه به شما داده نخواهد شد که به اطلاعات دیگران به طور غیرقانونی دسترسی داشته باشید.

درچه صورت می‌توان گوشی همسر را هک نمود؟
زمانی می‌توان گوشی همسر خود را شنود نمود یا به اطلاعات آن در شبکه‌های اجتماعی دسترسی پیدا کرد که به‌صورت قانونی درخواست این کار را با دلایل کافی به قاضی ارائه نمود و قاضی این اجازه این کار را به شما بدهد. البته دقت داشته باشید این کار نیز محدود بوده و با صلاح‌دید قاضی حد آن تعیین می‌شود.

جمع‌بندی
با توسعه فناوری و گسترده شدن سطح ارتباطات بین کاربران به دلیل بعضی سو استفاده‌ها بعضی از افراد به فکر جاسوسی از همسر خود افتاده‌اند و به دنبال راهی هستند تا اطلاعات شخصی همسر خود را یافته و در آن کاوش نمایند.

گوشی همسر و حریم خصوصی به بیان وکیل خانواده 

قبل از هرکاری باید بدانید که هرگونه دسترسی غیرقانونی به حریم شخصی همسر خود به‌طور قانونی جرم محسوب می‌شود و با شما به‌صورت یک مجرم برخورد خواهد شد و در دادگاه شمارا مجازات می‌کنند. حکم صادره برای شما ممکن است جزای نقدی و یا حبس باشد. پس از سرک کشیدن در حریم شخصی همسر خود پرهیز کنید. در رابطه با هزینه وکیل طلاق ویا شماره وکیل ماهر برای طلاق  بر روی کلمه وکیل کلیک کنید